centrum prasowe

Media o nas

Eksperci Grupy ATERIMA współpracują z mediami, biorąc udział w wywiadach i udzielając komentarzy i opinii dla prasy, radia i telewizji. Posiadamy wiedzę m.in. o: zatrudnieniu, prawie pracy, bezpiecznej pracy za granicą, przeciwdziałaniu handlowi ludźmi, społecznej odpowiedzialności biznesu.
30.06.2018

Perspektywy studentów na rynku pracy

źródło: Magazyn Rekruter

Wiemy już, że samo ukończenie studiów nie gwarantuje dobrej pracy. Czy z tego względu studenci podejmują się w trakcie studiów aktywności zawodowej? Co oferuje im rynek? Opowiada nam dr Anna Dolot, która od ponad 13 lat zajmuje się tematyką HR, jest wykładowcą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz pracuje jako ekspert HR w Grupie ATERIMA.

Czytaj
28.05.2018

Miała jechać do pracy w handlu, a trafiła na handlarza ludźmi

Katarzyna Piojda, źródło: Gazeta Pomorska

Bezrobotna samotna matka nie miała pieniędzy. Gdy u nas nie znalazła pracy, poszukała jej za granicą. Myślała, że jak wyjedzie, problemy się skończą. A one się zaczęły.

Czytaj
24.04.2018

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę

Katarzyna Prus, źródło: www.dziennikwschodni.pl

Nawet 1700 euro „na rękę” może zarobić w Niemczech opiekunka osób starszych. Zarobki zależą od kwalifikacji i znajomości języka.

Czytaj
18.04.2018

Zapraszamy do Trójki

źródło: Polskie Radio Program 3

Problem handlu ludźmi na świecie.

05.03.2018

Pracownik zastępuje headhuntera

źródło: kadry.abc.com.pl

Polecanie znajomych do pracy przestaje kojarzyć się z nepotyzmem i załatwianiem pracy po znajomości. Pracodawcy dostrzegli, że to wartościowe źródło kandydatów i ważny element employer brandingowy. Pracownicy mogą zaś zgarnąć nagrodę i sprowadzić do firmy ludzi, z którymi będą chętnie współpracować.

Czytaj