centrum prasowe

Media o nas

Eksperci Grupy ATERIMA współpracują z mediami, biorąc udział w wywiadach i udzielając komentarzy i opinii dla prasy, radia i telewizji. Posiadamy wiedzę m.in. o: zatrudnieniu, prawie pracy, bezpiecznej pracy za granicą, przeciwdziałaniu handlowi ludźmi, społecznej odpowiedzialności biznesu.
24.04.2018

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę

Katarzyna Prus, źródło: www.dziennikwschodni.pl

Nawet 1700 euro „na rękę” może zarobić w Niemczech opiekunka osób starszych. Zarobki zależą od kwalifikacji i znajomości języka.

Czytaj
18.04.2018

Zapraszamy do Trójki

źródło: Polskie Radio Program 3

Problem handlu ludźmi na świecie.

05.03.2018

Pracownik zastępuje headhuntera

źródło: kadry.abc.com.pl

Polecanie znajomych do pracy przestaje kojarzyć się z nepotyzmem i załatwianiem pracy po znajomości. Pracodawcy dostrzegli, że to wartościowe źródło kandydatów i ważny element employer brandingowy. Pracownicy mogą zaś zgarnąć nagrodę i sprowadzić do firmy ludzi, z którymi będą chętnie współpracować.

Czytaj
01.03.2018

Walka z handlem ludźmi

źródło: Rzeczpospolita

Grupę ATERIMA tworzy kilka marek, w tym ATERIMA oferująca pracę we Francji i w Polsce, a także ATERIMA MED, która zapewnia opiekę nad osobami starszymi i chorymi w ich domach w Niemczech. Rozmawiając z kandydatami do pracy za granicą, pracownicy firmy często spotykali się z przypadkami osób, które zostały oszukane lub wykorzystane podczas pracy na czarno albo przez nieuczciwych pracodawców i pośredników. Zauważyli, że te osoby z uwagi na swoją bezradność i brak wiedzy są łatwymi ofiarami dla oszustów. Okazało się, że jest to współczesny obraz handlu ludźmi.

Czytaj
23.02.2018

Gdy goni nas czas

Aleksander Sławiński , źródło: MY COMPANY POLSKA

Jeśli pracownicy nie wyrabiają się z terminami, może to się skończyć dla firmy dużymi problemami, łącznie z utratą klientów czy pozycji na rynku. Jednocześnie szefowie często nie wiedzą, jak sprawić, by terminy nie rozchodziły się w szwach. Skłonni są ostro pouczać, karać swoich ludzi – ale nie tędy droga. 

Czytaj