centrum prasowe

Nasze publikacje

Podstawową wartością Grupy ATERIMA jest odpowiedzialność. To fundament wszystkich podejmowanych przez nas inicjatyw. Zdobytymi w nich doświadczeniami dzielimy się w naszych publikacjach.
31.01.2019

Zdrowe benefity - jak pokazać, że pracodawcy zależy na zdrowiu pracownika

Anna Dolot, źródło: www.hrpolska.pl

Pracodawcy szukają nowych sposobów na benefity w organizacji. Anna Dolot pokazuje, jak w nowoczesny sposób zadbać o pracowników, co wychodzi na zdrowie zarówno zatrudnionym, jak i samemu pracodawcy.

Czytaj
07.01.2019

W zdrowym ciele - zdrowy pracownik

Anna Dolot, źródło: www.hrnews.pl

Nawet zmotywowani pracownicy tracą chęć do pracy podczas choroby, o które w sezonie jesienno-zimowym bardzo łatwo. Jeden przeziębiony pracownik na początku tygodnia, to prawdopodobnie kilku chorych jeszcze przed weekendem. Czy pracodawca może wesprzeć pracownika w walce o zdrowie? Może, a nawet – we własnym interesie – powinien!

Czytaj
07.12.2018

Dział HR we współpracy z inżynierami

Anna Dolot, źródło: HRPolska.pl

Jak może wyglądać współpraca pomiędzy wewnętrznym działem HR a pracownikami? Czy od inżynierów mozna oczekiwać kreatywności? Polecamy nowe case study Eksperta HR w Grupie ATERIMA - dr Anny Dolot.

Czytaj
20.09.2018

Co robić aby pracownik widział sens swojej pracy

dr Anna Dolot, źródło: HRPolska.pl

Praca na stanowiskach specjalistycznych stanowi wyzwanie z wielu powodów. Po pierwsze wymaga dużej wiedzy w danym obszarze. Po drugie po pewnym czasie może zdominować ją powtarzalność i rutyna. Opisujemy, jak umożliwić pracownikom na stanowiskach specjalistycznych rozwój i poczucie, że ich praca stale ma znaczenie.

Czytaj
06.07.2018

Motywowanie pokolenia Z – perspektywa pracodawcy

dr Anna Dolot, źródło: HRPolska.pl

Współpraca różnych pokoleń na rynku pracy to zarówno szansa, jak i wyzwanie.  Jego najmłodszym uczestnikiem jest dziś pokolenie Z, czyli urodzeni po 1990 roku. W badaniu opartym o pogłębione wywiady zapytaliśmy pracodawców o opinie na temat „zetek” w pracy.

Czytaj