centrum prasowe

Nasze publikacje

Podstawową wartością Grupy ATERIMA jest odpowiedzialność. To fundament wszystkich podejmowanych przez nas inicjatyw. Zdobytymi w nich doświadczeniami dzielimy się w naszych publikacjach.
07.12.2018

Dział HR we współpracy z inżynierami

Anna Dolot, źródło: HRPolska.pl

Jak może wyglądać współpraca pomiędzy wewnętrznym działem HR a pracownikami? Czy od inżynierów mozna oczekiwać kreatywności? Polecamy nowe case study Eksperta HR w Grupie ATERIMA - dr Anny Dolot.

Czytaj
20.09.2018

Co robić aby pracownik widział sens swojej pracy

dr Anna Dolot, źródło: HRPolska.pl

Praca na stanowiskach specjalistycznych stanowi wyzwanie z wielu powodów. Po pierwsze wymaga dużej wiedzy w danym obszarze. Po drugie po pewnym czasie może zdominować ją powtarzalność i rutyna. Opisujemy, jak umożliwić pracownikom na stanowiskach specjalistycznych rozwój i poczucie, że ich praca stale ma znaczenie.

Czytaj
06.07.2018

Motywowanie pokolenia Z – perspektywa pracodawcy

dr Anna Dolot, źródło: HRPolska.pl

Współpraca różnych pokoleń na rynku pracy to zarówno szansa, jak i wyzwanie.  Jego najmłodszym uczestnikiem jest dziś pokolenie Z, czyli urodzeni po 1990 roku. W badaniu opartym o pogłębione wywiady zapytaliśmy pracodawców o opinie na temat „zetek” w pracy.

Czytaj
02.07.2018

Feedback - słowo klucz dla pokolenia Z

dr Anna Dolot, źródło: Personel i Zarządzanie

Reprezentanci pokolenia Z stanowią dziś od kilku do 35 proc. pracowników firm. Na razie to mniejszość, ale sytuacja naturalnie będzie się zmieniać. ATERIMA HR zapytała przedstawicieli firm, które zatrudniają osoby urodzone po 1990 roku, o opinie na temat tej grupy i o to, czy są przygotowani do zarządzania międzypokoleniowego. 

Czytaj
26.06.2018

Jacy jesteśmy w pracy – pokolenie Z o sobie

dr Anna Dolot, źródło: Polskie Forum HR

Reprezentantów pokolenia Z jest na rynku pracy, naturalnie, coraz więcej. Opinie o ich zaangażowaniu i podejściu do wykonywanych zadań są podzielone. W Grupie ATERIMA postanowiliśmy zapytać młodych pracowników, jacy są naprawdę i które z obiegowych opinii o nich potwierdzają. Przebadaliśmy 1162 osoby. 

Czytaj