biuro prasowe

GRUPA ATERIMA w mediach

Podstawową wartością Grupy ATERIMA jest odpowiedzialność. To fundament wszystkich podejmowanych przez nas inicjatyw. Zdobytymi w nich doświadczeniami dzielimy się w naszych publikacjach.

Świadomość rynku pracy wśród studentów

Redakcja, źródło: Magazyn Rekruter

Jak studenci radzą sobie z szukaniem pracy?W Magazynie Rekruter polecamy wywiad z dr Anną Dolot, naszym ekspertem. 

 

Czytaj

Gdy goni nas czas

Aleksander Sławiński , źródło: MY COMPANY POLSKA

Jeśli pracownicy nie wyrabiają się z terminami, może to się skończyć dla firmy dużymi problemami, łącznie z utratą klientów czy pozycji na rynku. Jednocześnie szefowie często nie wiedzą, jak sprawić, by terminy nie rozchodziły się w szwach. Skłonni są ostro pouczać, karać swoich ludzi – ale nie tędy droga. 

Czytaj

Pracodawco - rozważ zatrudnienie dojrzałych pracowników

dr Anna Dolot, źródło: Interia.pl

Choć polscy pracodawcy od lat dostrzegają trudność w znalezieniu i zatrudnieniu wartościowych pracowników wydaje się, że sami strzelają sobie w stopę. Część bowiem obchodzi szerokim łukiem cenny i niewykorzystany zasób rynku pracy, jakim są dojrzali pracownicy. Przyglądnęliśmy się sytuacji.

Czytaj

Nie wystarczy wydawać polecenia, a pod koniec miesiąca zapłacić

Anna Cieślak-Wróblewska, źródło: Rzeczpospolita
Czy moja praca ma sens? – pracownicy niejednokrotnie zadają sobie to pytanie, a dobry szef powinien umieć szybko rozwiać ewentualne wątpliwości. Ale czasami wymaga to mądrze pomyślanych działań całej firmy. Pisze o tym Anna Cieślak- Wróblewska. W artykule duży wkład ekspercki od dr Anny Dolot.
Czytaj

Branża handlowa jest na 4. miejscu jeśli chodzi o ilość cudzoziemców

Ilona Mrozowska, źródło: handelextra.pl

W Polsce brakuje rąk do pracy na różnych stanowiskach zawodowych i w wielu branżach - także w handlowej. Rozwiązaniem tego problemu często jest rekrutacja cudzoziemców - mówi Julia Reka Liderka w Zespole Zatrudniania Cudzoziemców w naszej firmie. Polecamy materiał z naszym udziałem w HandelExtra.pl

Czytaj