biuro prasowe

GRUPA ATERIMA w mediach

Podstawową wartością Grupy ATERIMA jest odpowiedzialność. To fundament wszystkich podejmowanych przez nas inicjatyw. Zdobytymi w nich doświadczeniami dzielimy się w naszych publikacjach.

Pracodawco - rozważ zatrudnienie dojrzałych pracowników

dr Anna Dolot, źródło: Interia.pl

Choć polscy pracodawcy od lat dostrzegają trudność w znalezieniu i zatrudnieniu wartościowych pracowników wydaje się, że sami strzelają sobie w stopę. Część bowiem obchodzi szerokim łukiem cenny i niewykorzystany zasób rynku pracy, jakim są dojrzali pracownicy. Przyglądnęliśmy się sytuacji.

Czytaj

Nie wystarczy wydawać polecenia, a pod koniec miesiąca zapłacić

Anna Cieślak-Wróblewska, źródło: Rzeczpospolita

Czy moja praca ma sens? – pracownicy niejednokrotnie zadają sobie to pytanie, a dobry szef powinien umieć szybko rozwiać ewentualne wątpliwości. Ale czasami wymaga to mądrze pomyślanych działań całej firmy. Pisze o tym Anna Cieślak- Wróblewska. W artykule duży wkład ekspercki od dr Anny Dolot.

Czytaj

Jak zatrudnić cudzoziemca i co zrobić, żeby go zatrzymać? Poradnik

Anna Bartosiewicz, źródło: Dziennik Zachodni

O tym, jakie formalności czekają na pracodawcę, który chce zatrudniać cudzoziemców, mówi Kamil Wiatr i Julia Reka z ATERIMA WORK.

Czytaj

Jak uczyć perspektywy klienta?

dr Anna Dolot, źródło: www.hrpolska.pl

Znalezienie ciekawej formy rozwoju, w której pracownik będzie mógł zrozumieć perspektywę klienta nie jest łatwe. Zwłaszcza, kiedy specyfika klienta wydaje nam się odległa, bo jesteśmy… młodzi. Co zrobić w takiej sytuacji podpowiada Anna Dolot w swoim nowym case study. 

Czytaj

Zazdrość i zawiść szybko niszczą dobrą atmosferę w firmie

Anna Cieślak-Wróblewska, źródło: Rzeczpospolita

O tym, jak wzmacniać efektywność w pracy i walczyć ze złymi emocjami w firmie opowiada w "Rzeczpospolitej" nasz ekspert, dr Anna Dolot.

Czytaj